شناسه خبر: 396            تاریخ ثبت خبر: 1401/08/07

پذیرش مسئولیت ترور شهید صدوقی توسط گروه تروریستی مجاهدین خلق

گروهک تروریستی مجاهدین خلق ( منافقین) در اسناد رسانه ای خود به عملیات ترور شهید آیت الله صدوقی اشاره و با ذکر جزییات از آن به عنوان عملیات فدایی یاد میکند. این گروهک با انتشار این اسناد، رسما مسئولیت این ترور را بر عهده گرفته است.

 آیت الله محمد صدوقی، یکی از چهره های فعال در دوران مبارزات علیه حکومت پهلوی بود. وی به دلیل تاثیرگذاری فراوان در جریان انقلاب، به شدت مورد خشم دشمنان انقلاب قرار داشت و بارها تهدید شده بود.

وی در ماه مبارک رمضان  مصادف با یازدهم تیرماه سال 1360 (ه . ش) بعد از نماز پرشکوه جمعه، مورد حمله انتحاری مزدور گروهک تروریستی مجاهدین خلق(منافقین) به نام  «محمدرضا ابراهیم زاده»  قرار گرفت و در سن 75 سالگی شربت وصال محبوب را سرکشید و به حق «شیخ الشهدای محراب» لقب گرفت.

عملیات های تروریستی انتحاری، بخشی دیگر از کارنامه سیاه گروهک تروریستی منافقین است.در این عملیات تروریستی، در حالی که شهید صدوقی پس از ادای نمازجمعه جایگاه نماز را ترک می کرد، عامل تروریست منافقین که ملبس به لباس ارتشی و حامل دو قبضه نارنجک جنگی بود، خود را به ایشان نزدیک کرد و ایشان را به آغوش کشید و خود را منفجر کرد. در این حادثه علاوه بر شهید آیت الله صدوقی، تعدادی از پاسداران محافظ ایشان مجروح شده و سه نفر از نمازگزاران نیز مظلومانه به شهادت رسیدند.

گروهک تروریستی منافقین با بازسازی صحنه ترور و بررسی نحوه عملیات انتحاری توسط یکی از اعضای این سازمان به نام «محمد رضا ابراهیم زاده» در تلویزیون خود، از این عملیات تروریستی به عنوان یک عملیات فدایی یاد میکند! و عملا مشی تروریستی خود را کاملا به تصویر می کشد. منافقین در شماره 45 نشریه اتحادیه دانشجویان مسلمان خارج از کشور(صفحه 2) با انتشار اطلاعیه ای به ترور آیت الله صدوقی اعتراف کرده و به این عمل ننگین و تروریستی خود افتخار می کنند. در این اطلاعیه به ترور آیت الله مدنی ، دستغیب و هاشمی نژاد نیز اشاره شده است.

دراین بخش تصاویری از اسناد رسانه ای منافقین به همراه کروکی و گزارش شهربانی یزد از وقوع ترور به نقل از سایت هابلیان بازنشر شده است.

امتیاز شما به این خبر:
منبع خبر:‌ تعداد مطالعه: 161

دیدگاه کاربران

عناوین مرتبط با این خبر

- روایت آغاز و پایان مبارزات انقلابی در یزد در دهه جهل و پنجاه خورشیدی

- رمزنگاری در نامه های داخلی ساواک چگونه بود؟

مرکز اسناد شهید آیت الله صدوقی، تلاشی برای ارائه تصویری از تلاشها  خدمات آن شهید در دوران مبارزه برای انقلاب اسلامی و همچین سایر تلاش های وی در حوزه های مختلف است. متولی این مرکز، خانه فرهنگ صدوقی می باشد. - ادامه

  • آدرس: یزد، خیابان امام خمینی، کوچه شهید صدوقی، پلاک 4
  • کدپستی: 8913679335
  • تلفن: 03536266660
  • ایمیل: info[at]sadoughi.ir

شبـکه های اجتماعی: